"Čelisti po Italsku I. - Žralok útočí"

17. července 2015 v 2:57 | Lucie |  Dolce vita :-D


Nedávno jsem slíbila, že budu poctivě psát alespoň jednu etapu mého putování týdně. Jenže sliby chyby. Teploty a všetečné děti mi totiž takovým způsobem zahlcují myšlenky, že mám problém se snad i podepsat, natož tak něco sepsat.
No vážně. Právě teď je půlnoc a na terase mého římského příbytku je stále 33 stupňů. Nepohne se ani lísteček. Jediné co se hýbe je vlhkost vzduchu. Roste holka jedna, roste. Jenže ta způsobuje, že když vylezu osvěžená a navoněná z vany a vyjdu na terasu, je ze mě během pěti minut nevoňavé, upocené a ulepené individum. Nenávidím ten pocit.
Už jsem si zkoušela i přivstat. To vám je paráda. Čerstvý vzdoušek, teplota lehce nad 24, voňavá kávička, cigaretka. Jo, to je sice paráda, ale já časně ráno neumím přinutit mozek k tomu, aby fungoval. Dělá si co chce. Myslí si na co chce. Od prvního slunečního paprsku touží po vodě. Po vlnách. Po té omamné slané vůni moře. Po pláži. Když už to vypadá, že se dostatečně vybouřil a začneme něco dělat, ozvou se hladová, do růžova vyspinkaná batolátka a je po psaní. A tak ubíhá den za dnem.
Včerejší klidné ráno jsem tedy alespoň využila k pročtení si zpráv. A jak si tak poklidně brouzdám na netu a čtu, najednou vidím nadpis: "Gli squali anche in Sicilia"- "Žraloci také na Sicílii"
Jak také? Jak žraloci? Jací žraloci? Bože můj, bílí žraloci, lidožrouti. No fuj. U Středozemního moře žiju už nějaký ten rok, ale tohle je pro mě vážně novinka. Vím, že se tu vyskytují nějaké lidi nežeroucí druhy, ale tihle prevíti?
"Haló Tondo, Tondo, pojdˇsem honem" volám svého drahého. Pracuje jako potápěč, tak mi k tomu snad něco řekne.
"Dobré ráno, co se děje, že hned po ránu spouštíš alarm na plný pecky"
"Ahoj.Víš o tom, že jsou v moři žraloci?" Jo. Tak přesně takhle blbě jsem se zeptala. Vždyť jsem říkala, že mi mozek po ránu stávkuje.
"Vážně? Kdo by to byl řekl, co? Ryba a žije si klidně ve vodě a ještě k tomu slaný vodě. Taková nezodpovědnost." odvětí s patřičnou dávkou jízlivosti
"Blbe. Říkám moře, myslím Středozemní moře. To je snad jasný. Tady píšou, že jsou na Sicílii. A bílí k tomu. Lidožrouti"
"No nejen, jednoho chytli nedávno v Ostii. Další v Toskánsku sežral potápěče a jinej pokousal surfaře."
"To jako fakt nebo si ze mě zase utahuješ?"
"Naprosto vážně to myslím, ale s tím surfařem a potápěčem už je to dávno."
No a to je maximální výkon, kterého jsem dnes schopna. Horko, batolata a teď ještě žraloci. Tak zase příště.


Mapa výskytu Žraloka bílého ve Středomoří
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama