Ztloustnu!

4. ledna 2016 v 13:43 | Lucie |  Dolce vita :-D
Je už čtvrtý den nového roku a já jsem ještě neporušila ani jedno předsevzetí. Mám radost. Každý rok, jako většina, začínám hrdými prohlášeními: Zhubnu! Přestanu kouřit! Doučím se italštinu! Začnu sportovat! Vyměním chlapa! (toto předsevzetí si dávám v průběhu roku několikrát). Udělám si čas na...!
Každý rok, z výše popsaných důvodů, zahajuji mírnou depkou. Když se totiž proberu ze silvestrovské euforie, zjistím že: kafe bez cigarety nemá tu správnou chuť, dortík v lednici vypadá lákavěji než v noci, učebnice italštiny je stále tlustá a stále nudná, fitko je až ve vedlejší ulici a měnit chlapa? Ale kdepak. Je to můj poklad, který bych sice občas ráda zakopala na zahradě, ale na druhou stranu...alespoň vím, co mohu očekávat. A potom, co by si beze mě počal.
Říká se "jak na Nový rok, tak po celý rok" a proto jsem to letos pojala jinak. Žádné šílenosti. Žádná depka. Já vím. Jednodušší by bylo nedávat si předsevzetí. Ale je to rituál. Zvyk. Stejně jako prskavky, šampus, ohňostroj nebo jednohubky. Ne, bez toho by to nešlo. A tak jsem po půlnočním přípitku vyřkla přání: Ztloustnu! Neomezím kouření! Italština a fitko?WTF! A ty můj drahý se moc nesměj!
Hele a funguje to. Novoroční káva byla skvostná. Dortík chutnal. Knihu jsem použila jako těžítko a do obchodu chodím jinou ulicí. Ulicí, kde je místo fitka vinotéka, cukrárna a trafika. Svět je rázem krásnější a veselejší. P.S. Nemáte někdo v garáži malý bagřík? Potřebuji něco zakopat na zahradě. 


Komentáře

1 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 17. ledna 2016 v 13:56 | Reagovat

Báječné, skvostné, pravdivé.
Pobavila jste mne, ačkoliv já to mám jinak - však z mého blogu víte. Mějte se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama