Zmoklá slepice

7. října 2016 v 18:42 | Lucie |  Dolce vita :-D
"Mohl byste, prosím pěkně, popojet pár metrů dopředu?!" volám z davu na zastávce na řidiče autobusu. Snažím se udržet milý úsměv a přívětivý tón. Cítím to ale jinak. Jsem naivka. Nevím co mě to napadlo. Chtít po unaveném neochotovi, aby nám usnadnil nástup. Navíc když má v uších narvaná sluchátka a budˇtelefonuje nebo si zpívá. Kdo to má poznat. Zastavil totiž uprostřed té největší louže široko daleko. Abych se dostala dovnitř, musela bych přeskočit zhruba dva metry a trefit se na schody, nebo se přebrodit. Od prvního úmyslu se zrazuji sama. Netrefila bych se a určitě padla do louže hubou. Od druhého úmyslu mě odrazuje spolucestující. Směle, plna odhodlání vykročila a zahučela do vody do půlky lýtek. Teď v ní přešlapuje a ječí. Chvilku ji zlomyslně pozoruji. Mám ráda grotesky. Tahle je i se zvukem a já jsem v první řadě. Dokonce koketuji s myšlenkou, že si skočím pro popcorn, colu a židli. Škoda, že nemám víc času. "Vodnici" ponechávám jejímu osudu a přecházím o pár metrů dál. Ne snad, že by to bylo suché místo, ale vody je tu o poznání méně. Vstupuji na silnici. Až vyjede, zastavím ho. Teď už nenapíšu nic o naivitě. Teď se jen nazvu blbkou. Nezastavil. To je přece jasné. Navíc, asi jako bonus, najel kolem do výmolu, který nebyl pod vodou vidět a nahodil mě. Od hlavy až k patě. Stojím tu teď jak zmoklá slepice. Raději se ani nekoukám kolem sebe. Nerada bych zjistila, že se na mě nějaký nepřející zlomyslník kouká jako v kině na grotesku.
K čertu. Vyrazím po svých. Čekat na další autobus nemá smysl. Jízdní řády tu neexistují a nemusela bych se dočkat. Ale kudy. Kudy mám jít?
Nechte si těch poznámek, nemám Alzheimera. Vím kde bydlím. Tedy myslím si, že vím. Jen....

Dnes ráno jsem vyrazila do Říma. Na obloze sem tam mráček, ale žadný bubák věštící déšť. V poledne jsem se vrátila do Ostie. Obloha ocelově šedá. Stánky trhovců pobourané. Pár stromů na zemi a město kompletně pod vodou. Někde více, někde méně, ale jinak docela souvisle. Teď tu uprostřed té spouště stojím, zmáčená, nasraná a přemýšlím, kudy půjdu. Co vymýšlet. Prostě rovnou za nosem, voda nevoda. Nezbývá nic jiného. Budu si muset opět zvyknout, nebo si naordinovat půlroční zákaz vycházení. Zvyknout na co? Ostie leží na pobřeží. Netvrdím, že se jedná o překrásné letovisko, ale mě to tu celkem vyhovuje. Přes léto. Podzim a zima zde ale přicházejí bez varování a bleskově. Jeden den se povalujete na pláži a nadáváte na sucho a horko. Během chvilky nebe ztmavne, na horizontu se objeví strašidelný trychtýř, který rotuje nad mořem a blíží se k pevnině. Vichr. Prudký déšť. Tromba d´aria - tornádo. Tu s větší tu s menší intenzitou "pouklízí" pobřeží a ohlásí lázeňskou sezónu za oficiálně ukončenou. Přesně tak se to stalo i dnes. Teď už to půjde s počasím od deseti k pěti. Deště, deště a deště. A protože se Ostia pyšní, asi jako většina italských měst, opravdu dokonalou kanalizací (soudím tedy podle výdajů na její údržbu, ne podle funkčnosti), stačí vydatnější déšť a rázem se měníme v Benátky. To je taky jedna věc, která mě zde první podzim a zimu zarážela. Gumovky. Nosí je všichni, často a soudě podle spokojených úsměvů na tváři, asi i rádi. Bez nich je totiž život zde docela smutný a vlhký. Budu si je muset pořídit. V keckách už to prostě není ono.
Foto: Tromba d´Aria, Ostia, 6.10.2016
 


Komentáře

1 slunecnyden slunecnyden | Web | 8. října 2016 v 14:50 | Reagovat

No jo, tak jednoduché řešení :-)

2 Lucie Česalová Lucie Česalová | E-mail | Web | 8. října 2016 v 17:25 | Reagovat

[1]: Viď. Ale já jsem je měla naposledy na nohách tuším někdy na školním výletě. Vyrazit v nich do města mě nikdy nenapadlo :-D

3 Lydie Lydie | 8. října 2016 v 18:27 | Reagovat

Pořiď si takové holínky, jako měli naši sportovci na Olympiádě v Londýně....možná na internetu někde najdeš jak vypadají. :-)

4 Lucie Česalová Lucie Česalová | E-mail | Web | 9. října 2016 v 20:47 | Reagovat

[3]: Našla. Moc pěkný. Přesně takový by se mi hodily.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama